Góra strony mapa serwisu wyjście
 
 
Każdy w ciągu swojego życia może zostać pokrzywdzony przestępstwem
 
     
 

Przestępstwo może nieść konsekwencje fizyczne, psychologiczne, społeczne i gospodarcze. Ponadto naturalne jest, że udział w postępowaniu karnym rodzi wiele pytań i sprawia, że czujemy się niespokojni i pełni obaw.

Jeśli doświadczyłeś przestępstwa lub znasz kogoś, kto został pokrzywdzony przestępstwem, strona www.infovictims.pl może Ci pomóc.

Znajdziesz tu informacje dotyczące tego, jak sobie radzić z psychicznymi następstwami przestępstwa, dlaczego warto korzystać z pomocy profesjonalistów, gdzie szukać pomocy, jakie są prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, jak wyglądają najważniejsze etapy w procedurze prawnej oraz praktyczne rady dotyczące między innymi tego, jak przygotować się do sprawy w sądzie.


Zastrzeżenie
Niektóre informacje zostały celowo uproszczone tak, aby ułatwić ich zrozumienie. Uproszczenia nie wpływają na dokładność i poprawności zamieszczonych informacji. 
Biorąc pod uwagę aktualne przepisy i ich zmiany, różne praktyki prawne oraz fakt, że każdy przypadek jest indywidualny, zaleca się uzupełnienie informacji zawartych w tej broszurze przez skorzystanie z porady prawnej.

Treści zamieszczone na stronach internetowych zostały opracowane przez Ogólnopolski Związek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Subvenia Victimaw ramach projektu INFOVICTMS II, wspieranego przez APAV oraz współfinansowanego z Programu „Wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych” Komisji Europejskiej – Dyrekcja Generalna. Sprawiedliwości. Zawarte treści odzwierciedlają punkt widzenia OZPOPP SubveniaVictima, a Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania informacji zawartych w tej broszurze.